Případová studie - smartgo.cz

| PPC, Případové studie, SEO | 2 komentáře(ů)

Čas čtení: 4 min

Pár slov na úvod

Pan Seigl se na nás obrátil s žádostí na zvýšení relevantních přístupů z organického (přirozeného) a placeného vyhledávání pro jeho webový projekt smartgo.cz. SMARTGO nabízí organizované zájezdy na kulturní a sportovní akce/klání (od fotbalu, přes hudební koncerty až po zájezdy na F1). Po úvodních jednáních jsme od 1.6.2017 komplexně převzali správu všech SEO a PPC aktivit.

Primárním cílem spolupráce bylo navýšit počet relevantních přístupů z přirozeného vyhledávání a tím zvýšit počet poptávek po zájezdech/vstupenkách + v rámci PPC zlepšit celkové výsledky kampaní v systémech ADWORDS a SKLIK.

Po komplexní analýze jsme zjistili mnoho nedostatků v rámci SEO (špatná struktura, netknuté ON PAGE a zanedbaný odkazový profil), které bylo potřeba napravit.

Mnoho nedostatků a nevyužitého potenciálu bylo odhaleno i v rámci placených výkonnostních kampaní (Adwords a Sklik). Došlo ke kompletní revizi a úpravě všech kampaní + ke tvorbě kampaních nových (zapojení nového ETA formátu + zakomponování obsahové sítě a remarketingu/retargetingu).

Samotná SEO práce a výsledky

V rámci domluvených SEO aktivit (ON PAGE, likbuilding, PR) jsme se zaměřili (na základě AKW) na obecnější i longtail relevantní klíčová slova (dále jen KW). V rámci 10 měsíců se nám podařilo dostat stránky na první stranu (na většinu důležitých KW), a tím postupně a výrazně navyšovat relevantní traffic viz. graf níže.

Začínalo se na průměrném organickém trafficu kolem 1100 návštěvníků za měsíc, v současnosti se pohybujeme kolem 4200 relevantních návštěvníků (čistě z přirozeného vyhledávání) za měsíc = čtyřnásobné navýšení organického trafficu.

GA

Celkovým výsledkem našeho snažení v rámci SEO nebylo pouze X násobné zlepšení organické návštěvnosti a perfektní pozice, ale také mnohonásobně zvýšená poptávka po zájezdech (jak sportovní klání, tak koncerty).

Příklady vývoje pozic:

q

PPC práce a výsledky

Není potřeba slov, stačí se podívat na obrázek níže:

screen1

Díky naší PPC aktivitě se podařilo nejen zdvojnásobit relevantní návštěvnost, ale také snížit o polovinu míru okamžitého opuštění a téměř dvojnásobně zvýšit dobu strávenou na stránce (+ počet stránek za jednu návštěvu).

Mimo tyto statistiky se o 50% snížila průměrná cenu za proklik a téměř zdvojnásobil konverzní poměr z PPC kampaní.

Co si z této případové studie odnést?

SEO a PPC nejsou soupeři, ale parťáci. Pokud se oba marketingové kanály podaří vhodně uchopit, výsledky mohou být perfektní i bez nutnosti vynaložit statisícové investice.

Kategorie článků

Archivy

Konference PROJECT RESTART 2022 – zhodnocení

Čas čtení: 12 min

5. května se náš tým zúčastnil konference Project Restart od Taste Academy (za touto společností stojí zaběhlé a populární konference jako PPC restart, SEO restart apod). V článku Vám přinášíme naše zhodnocení celé této akce včetně výtažku toho nejdůležitějšího ze všech přednášek.

GDPR a ESHOPY - co si pohlídat

Čas čtení: 5 min

Co byste u svého eshopu měli udělat, pokud jste to ještě neudělali? GDPR mění stávající zákon o ochraně osobních údajů jen z několika málo procent. Co se diametrálně liší jsou však pokuty za porušení. Zákon o ochraně osobních údajů platí již od roku 2000.

Pokud chcete stejné výsledky, kontaktujte nás!

Kontaktujte nás

Nechce se Vám vyplňovat formulář? Napište nám své číslo a my Vám rádi zavoláme.
Kontaktní informace

(+420) 777 325 351
tomas@mk-vision.cz


Kde se můžeme potkat

Potkat se můžeme v těchto městech: Praha, Teplice, Hradec Králové, Ostrava, Brno

Co pro Vás můžeme udělat?

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Pin It on Pinterest

Zaujalo? Sdílejte!

Sdílejte tuto stránku svým přátelům či kolegům...

Přihlášení k odběru

Chcete dostávat pravidelné novinky ze světa online marketingu? Žádný spam, žádné nesmysly, slibujeme.

Zadejte svůj e-mail a my se postaráme o zbytek.

Děkujeme za Vaší přízeň.

Vaše přihlášení k odběru novinek je téměř kompletní - ještě potřebujeme, abyste potvrdili e-mail, který jsme Vám poslali. Děkujeme.