Knihy, které by neměly uniknout žádnému podnikateli

| Návody, Případové studie, Tipy |

Čas čtení: 5 min

Měsíc od měsíce vychází jednotky až desítky zajímavých knih (na téma osobního rozvoje, osobní produktivity, marketingu, psychologie atp.) a času na čtení je stále méně a méně. Zajímavých knih, které mohou pomoci Vašemu podnikání je skutečně celá škála (obzvláště, pokud se neomezujete jen CZ distribucí).

Cílem tohoto článku je pokusit se vypíchnout/doporučit jen pár knih, které nám za posledních 10 let přinesly ze všech nejvíc. Na tyto knihy je zkrátka Vaše "povinnost" udělat si čas! Věřte nám jedno, tyto knihy Vás dokáží v dané oblasti posunout o mnoho "levelů" dále a garantujeme Vám, že času, kterého investujete do četby, nebudete nikdy litovat. 

Knihy pojednávají o oblastech, které by neměl podceňovat žádný podnikatel (ať už se jedná o řemeslníka, nebo majitele e-shopu). Dostane se Vám fůry inspirace, praktických tipů a nápadů v oblasti podnikatelského rozvoje, osobní produktivity/time managementu a celkového chování/vztahu k lidem.

JDEME NA TO

17841910_10209907237493797_940604459_n

Konec prokrastinace (Petr Ludwig) - začínáme pořádným kalibrem, biblí osobní produktivity, která by neměla uniknout nikomu, kdo to myslí se svou výkonností a produktivitou vážně. Mnoho praktických nápadů a tipů, jak svou osobní produktivitu vylepšit a zahnat prokrastinaci. Mnoho z prezentovaných nástrojů (buzer lístek, týdenní souhrny apod.), využíváme na denní bázi dodnes. O to více jsme pyšnější, že tento skvost, který se stal bestsellerem v mnoha zemích, je od českého autora.

enhanced-26009-1406129377-16


Zen a hotovo (Leo Babauta) + 7 návyků skutečně efektivních lidí (Stephen Covey) - v kombinaci s koncí prokrastinace se jedná o "smrtící zbraň", která rozdrtí Vaší lenost, nízkou produktivitu a prokrastinaci NA KAŠI. Stejně jako to zvládá s bravurou i Arnold 🙂

giphy


Zbraně Vlivu (Robert B. Cialdini) - náhled do psychologie a technik (nejen) podomních prodejců. Odhalení praktik ovlivňování, se kterými se setkáváme na denní bázi. Kniha Vám v mnohých ohledech otevře oči a na praktických příkladech představí, jak lehce jste se nechali již mnohokrát ve svém životě (absolutně nevědomky) vtáhnout do ovlivňovacích procesů. Přečtení této knihy Vám v budoucnu může ušetřit sakra hodně peněz. Povinnost.

vitavera_manipulace


Restart (Jason Fried, David Heinemeier Hansson) - zajímavý, minimalistický pohled na podnikání a celkové procesy, ve kterém jsme se v mnohém inspirovali. Zakladatelé Basecampu hovoří o tom, jak málo je potřeba k úspěšnému produktu/službě a podle jakých principů by se měli podnikatelé nechat řídit.


Ukradený potenciál (Claudio Depeyrac) - kniha, ke které jsme byli v mnoha ohledech velmi skeptičtí se ukázala jako velmi ostrý a zajímavý vhled do celkové problematiky chování dnešních občanů (lidé hledající jistoty, bojíc se čelit novým výzvám a příležitostem). Kniha také pojednává o předsudcích a "kamenech", které si mnoho lidí táhne ještě z komunistických dob - tzv. ztracená generace.


Bohatý táta chudý táta (Robert Kiyosaki) - žánrová klasika, nejsme podporovatelé ani milovníci MLM systémů, ale když jsme si tuto knížku (na zrodu našeho podnikání někdy kolem roku 2005) četli, tak nás uchvátila. Cílem knihy je poukázat na rozdíl mezi smýšlením bohatých lidí a chudých lidí + upozornit na důležitost finanční gramotnosti v dnešním světě, pokud chce člověk dojít k finanční svobodě.


Život bez hranic (Nick Vujicic) - kniha trošku z jiného soudku, nicméně tento skvost dokáže dodat více životní síly a motivace než tisíce motivačních citátů a videí sdílených na sociálních sítích. Příběh člověka co se narodil bez rukou a nohou a přesto úspěšně motivuje lidi po celém světe. Člověk, ke kterému byl život skutečně krutý a nemilosrdný již od narození a přesto nezahořkl a má víry na rozdávání. Vzpomeňte si na tuto knihu až Vám v životě nebude nejlíp, nám v mnohých ohledech důkladně otevřela oči a vzpomeneme si na ní kdykoliv, když se zabýváme totálními malichernostmi.


Web ostrý jako břitva (Jan Řezáč) - jedna "oborovka" na konec - chcete si nechat postavit web, nebo weby sami stavíte? Lepší sbírku příkladů a tipů jak to dělat efektivně a dobře nenajdete. Jan Řezáč odvedl bravurní práci.

aa


Další perfektní knihy z poslední doby:

 • Na volné noze (Robert Vlach) - bible pro volnonožce/freelancery
 • Před-svědčování (Robert B. Cialdini) 
 • Hluboká práce (Cal Newport)
 • Jak získávat přátele a působit na lidi (Dale Carnegie)
 • Čtyřhodinový pracovní týden (Timothy Ferriss)
 • Houževnatost (Angela Duckworthová)
 • Nikdy nedělej kompromis (Chris Voss)
 • Nikdy nejez sám (Keith Ferrazzi)
 • Kraď jako umělec (Austin Kleon)
 • Motivace z venčí je jako smrad (Ivo Toman)
 • Úspěšná sebemanipulace (Ivo Toman)

Kategorie článků

Archivy

Konference PROJECT RESTART 2022 – zhodnocení

Čas čtení: 12 min

5. května se náš tým zúčastnil konference Project Restart od Taste Academy (za touto společností stojí zaběhlé a populární konference jako PPC restart, SEO restart apod). V článku Vám přinášíme naše zhodnocení celé této akce včetně výtažku toho nejdůležitějšího ze všech přednášek.

Potřebujete pomoci se sociálními sítěmi?

Kontaktujte nás

Nechce se Vám vyplňovat formulář? Napište nám své číslo a my Vám rádi zavoláme.
Kontaktní informace

(+420) 777 325 351
tomas@mk-vision.cz


Kde se můžeme potkat

Potkat se můžeme v těchto městech: Praha, Teplice, Hradec Králové, Ostrava, Brno

Co pro Vás můžeme udělat?

Pole označená hvězdičkou jsou povinná.
Pin It on Pinterest

Zaujalo? Sdílejte!

Sdílejte tuto stránku svým přátelům či kolegům...

Přihlášení k odběru

Chcete dostávat pravidelné novinky ze světa online marketingu? Žádný spam, žádné nesmysly, slibujeme.

Zadejte svůj e-mail a my se postaráme o zbytek.

Děkujeme za Vaší přízeň.

Vaše přihlášení k odběru novinek je téměř kompletní - ještě potřebujeme, abyste potvrdili e-mail, který jsme Vám poslali. Děkujeme.